Офіційний сайт Запорізької районної ради

Розділи

Календар

« Січень 2022 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

Пошук

Культура та спорт

Запорізький район налічує 59 закладів культури, та у порівнянні з іншими районами Запорізької області займає провідне місце серед чисельності закладів та працівників.

На базі закладів культури функціонують 9 колективів зі званням «народний аматорський колектив»: Августинівський, Біленьківський, Новопетрівський, Новоолександрівський, Розумівський, Шевченківський,  Кушугумський, Малокатеринівський заклади.

Працівниками закладів культури створено 9 національних українських віталень та світлиць, в яких містяться різноманітні унікальні елементи, предмети українського побуту та вироби декоративно-прикладного мистецтва (Августинівський, Біленьківський, Григорівський, Веселянський, Лисогірський, Лежинський, Новоолександрівський та Розумівський заклади).

Бібліотечний фонд районних закладів культури складає близько 300 тис. примірників.

В районі діє чотири бібліотеки з розширеною формою діяльності з додатковими функціями клубної роботи – Володимирівська, Новопетрівська, Наталівська та Кушугумська №1.

Чотири бібліотеки (Мар’ївська, Новоолександрівська, Широківська та Кушугумська №1) перемогли у Всеукраїнській програмі «Бібліоміст» та отримали безкоштовно комплекти комп’ютерної техніки (15 од.) та підключення до Всесвітньої мережі Інтернет.

При закладах культури функціонує чотири музеї історії населених пунктів на громадських засадах: Лукашівський, Канівський, Розумівський та Степненський.

Окрім 6 сільських «зелених» садиб на території Лисогірської, Мар’ївської, Розумівської та Широківської сільських рад, на території Веселівської сільської ради створено єдиний в районі – Центр «зеленого» туризму «AQUAZOO-ПЕТРОПОЛЬ». Проект передбачає розташування на території Центру зоопарку, декоративних ставків, кафе та міні-готелю та різних видів активного відпочинку.

Спортивна інфраструктура району представлена комунальними закладами «Фізкультурно-спортивний клуб «КОЛОС» та «Запорізька районна комплексна дитячо-спортивна школа».

Сьогодні ми маємо 21 футбольне поле, 42 спортивних майданчики, 17 спортивних залів, 2 майданчики з штучним покриттям, 1 тренажерний зал.

Створено 13 спортивних клубів при сільських та селищних радах, побудовано футбольне поле в с. Лежине, закінчується реконструкція спортивного комплексу в с. Володимирівське, відремонтовано футбольне поле в с. Нижня Хортиця.

Традиційно в Запорізькому районі футбол – головний вид спорту. Стали популярними й інші види спорту: волейбол, міні-футбол, настільний теніс, шахи, шашки, дартс, армспорт, змагання спортивних сімей, гирьовий спорт.

Кращі молодіжні футбольні команди та гирьовики досягають перемог не тільки на обласних, але і на республіканських змаганнях. Спортивні сім’ї – лідери в області.

За результатами обласного рейтингу серед сільських організацій з масової фізичної діяльності Запорізький район – в трійці кращих.