Офіційний сайт Запорізької районної ради

Розділи

Календар

« Березень 2024 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Пошук

Новини

COVID-19: ситуація в Запорізькому районі

В Україні число людей, захворілих на коронавірусну інфекцію продовжує збільшуватись. На ранок кількість досягла 1300 випадків. Збільшується кількість померлих - 37 осіб. Повністю видужали 28 осіб.
В Запорізькій області кількість хворих склала 40 осіб. Ще у 125 особах виставлена підозра на захворювання.
Станом на 06.04.2020 на території Запорізького району зареєстровано 2 підтверджених методом ПЦР випадки захворювання на COVID-2019. Обидва випадки місцевого зараження. Джерело захворювання чоловіка, який мешкає в смт. Сонячне поки встановити не вдалось. Мешканка смт. Кушугум заразилась при спілкуванні зі своєю донькою (проживає у м. Запоріжжя) у якої був підтверджений COVID-2019.
Хворі госпіталізовані до КЗ «Запорізька обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР.

 

Що робити у самоізоляції: пам’ятка тим, хто бажає вберегтись від коронавірусу!
• Залишайтесь удома
Здається, це очевидно. «Не виходь з кімнати, не роби помилку» – ваше кредо на найближчий час. Не відвідуйте громадських місць, не приймайте гостей і не покидайте будинку чи квартири. Попросіть, щоб хтось приносив вам їжу, ліки та предмети першої необхідності – або, як варіант, замовляйте онлайн і так само розраховуйтеся. Кур’єри повинні залишати посилки за дверима.


• Уникайте контактів зі співмешканцями
Це і емоційно, і практично найважча частина самоізоляції. Не торкайтесь інших людей і тримайте дистанцію принаймні 2 метри. Мінімізуйте час, який ви проводите у спільному просторі, перебувайте у різних приміщеннях. У Великобританії служба громадського здоров’я радить не тільки спати у окремій кімнаті, але, якщо можливо, користуватися окремими ванними, не їсти на кухні одночасно з іншими людьми та забирати їжу до своєї кімнати. Можна скласти графік користування ванною кімнатою – ізольований має бути у черзі останнім і ретельно мити сантехніку опісля. Жителі однокімнатних квартир не зможуть дотриматися всіх цих рекомендацій, однак повинні намагатися робити це настільки, наскільки дозволяють умови.


• Розділіть предмети побуту
Користуйтесь окремою тарілкою, чашкою, виделкою, ложкою, рушником, зубною щіткою, постільною білизною тощо. Можливо, ви робите так завжди, або робили раніше, коли мали ГРВІ. Для особистої гігієни безпечніше застосовувати одноразові паперові рушники. Побутові відходи доцільно викидати у осібний контейнер з подвійним пакетом.


• Чистота понад усе
Усім мешканцям дому слід довго і ретельно мити руки (впродовж 20-30 с.), особливо після контакту з особою, яка перебуває у самоізоляції. Приміщення у оселі мають добре провітрюватись, а поверхні, яких багато торкаються, варто якомога частіше протирати дезінфікуючими засобами. Ізольованій людині слід очищати спільну ванну, умивальник і туалет після кожного користування, якщо стан це дозволяє. Свій брудний посуд краще мити окремо у посудомийній машині. Якщо такої техніки немає, згодиться і тепла вода з миючим засобом, але кухонні рушники, як і сам посуд, повинні бути особистими.


• Спілкуйтесь
Тримайте зв’язок з родичами і друзями через телефон та соцмережі. Залишатись тривалий час у закритому просторі, законсервувавшись у самотності і тривожному очікуванні, буде нестерпно. У складній ситуації життєво необхідні психологічна підтримка і співпереживання, хай навіть на відстані. Можна взяти за компаньйона домашню тварину: за наявними даними, собаки і кішки не хворіють на COVID-19.


• Займіться чимось, що вам до вподоби
Використайте вимушену ізоляцію, щоб зайнятися тим, що ви найбільше любите робити на дозвіллі: дивіться фільми, слухайте музику, читайте, малюйте, готуйте улюблені страви, пориньте у ігрову реальність. Будь-яка діяльність, яка відволікає від гнітючих думок, піде на користь. Якщо почуваєтеся добре, робіть легкі фізичні вправи – цим ви покращите і настрій, і здоров’я.



Понеділок, 06 Квітня 2020 14:26 | Переглядів: 413