Офіційний сайт Запорізької районної ради

Розділи

Календар

« Квітень 2024 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

Податкова інформує

З 1 січня 2017 року змінено строки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН
З 1 січня 2017 року реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Крім того, визначено термін, після закінчення якого податкова накладна/розрахунок коригування не може бути зареєстрована в ЄРПН.
Так, платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в ЄРПН протягом 365 календарних днів, що наступають за датою виникнення податкових зобов’язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування.
Зазначена норма передбачена п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.
При досягненні обсягу постачання товарів/послуг протягом останніх 12 місяців більше 1 млн. грн, необхідно зареєструватись платником ПДВ
Під обов'язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).
До оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ (20%), ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
Для здійснення реєстрації платником ПДВ особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн. грн., повинна подати до фіскального органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою N 1-ПДВ.
Отже, у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, якщо їх загальний обсяг протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн. гривень, необхідно подати до фіскального органу за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву платника ПДВ за формою N 1-ПДВ і зареєструватись як платник ПДВ в обов'язковому порядку.
Особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ, не подала до контролюючого органу Заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
Зазначена норма визначена п. 181.1 ст. 181; п. 183.2 та п. 183.10 ст. 183 Податкового кодексу України.
Звіт про контрольовані операції за 2016 рік подається 1 жовтня 2017 року, але інформація щодо контрольованих операцій, зазначається відповідно до критеріїв, які діяли у 2016 році
Звіт про контрольовані операції за 2016 звітний рік має подаватись згідно діючих вимог пп. 39.4.2 ст. 39 Податкового кодексу до 1 жовтня 2017 року, але інформація щодо контрольованих операцій, здійснених платником податків у 2016 році, зазначається у звіті з урахуванням та відповідно до критеріїв, які діяли у 2016 році під час здійснення господарських операцій.
Тобто для розрахунку вартісного критерію та визнання господарських операцій контрольованими мають використовуватись норми пп. 39.2.1 ст. 39 Податкового кодексу у редакції, що діяла на момент здійснення господарських операцій (тобто до 01.01.2017 року).
Зазначене роз’яснено листом ДФС України від 10.02.2017 р. № 2579/6/99-99-15-02-02-15.
Дохід від надання фізичною особою в оренду нерухомого майна юридичній особі чи підприємцю, оподатковується податком на доходи фізичних осіб (18%) та військовим збором (1,5%)
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду.
Податковим агентом платника податку - орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості є орендар.
При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди.
Доходи, від надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомого майна оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5%.
Податковий агент (юридична особа чи підприємець), який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.
Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.
Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).
Зазначена норма визначена п.п. 164.2.5 ст. 164, п.п. 170.1.2 та п.п. 170.1.4 ст. 170, п.п. 168.1.1 ст. 168 Податкового кодексу України.
Чи потрібно подавати річну декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податок на доходи фізичних осіб, яка отримує щомісячно грошове утримання від фізичної особи згідно договору про довічне утримання?

Статтею 744 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно. Обсяги обов’язків набувача встановлюються за згодою сторін у договорі.
У договорі довічного утримання (догляду) можуть бути визначені всі види матеріального забезпечення, а також усі види догляду (опікування), якими набувач має забезпечувати відчужувача (п.1 ст.749 ЦКУ).
З наведених законодавчих норм випливає, що при укладанні договору довічного утримання (догляду) відчужувач одержує дохід у вигляді вартості матеріального забезпечення та послуг з догляду (опікування), визначених у договорі.
Відповідно до пп. «є» пп.14.1.54 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, дохід з джерелом його походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно у вигляді, зокрема, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов цивільно-правового договору.
При отриманні від фізичної особи доходу у вигляді вартості матеріального забезпечення та послуг з догляду (опікування), визначених у договорі довічного утримання, відчужувач зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Чи необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи фізичній особі, яка у звітному календарному році отримала дохід від продажу нерухомого майна, яке перебувало у власності платника податку понад три роки?

Відповідно до ст.172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Декларування доходів приватних нотаріусів, адвокатів триває
Приватні нотаріуси, адвокати та інші особи, які займаються незалежною професійною діяльністю зобов’язані задекларувати доходи, отримані у 2016 році, шляхом надання податкової декларації про майно і доходи (далі – декларація).
Нагадуємо, що незалежна професійна діяльність -це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб (підпункт 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу).
Звертаємо увагу, що при декларуванні доходів, отриманих нотаріусами, адвокатами та іншими особами, які займаються незалежною професійною діяльністю, здійснюється визначення податкових зобов’язань не тільки з податку на доходи фізичних осіб, а також і з військового збору.
Особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зобов’язані надати декларацію про отримані за 2016 рік доходи до 3 травня 2017 року.

Чи існують обмеження щодо здійснення видів діяльності підприємця на загальній системі оподаткування?

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Згідно із ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.
Перелік видів діяльності, які не має право здійснювати фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування визначений у ст. 4 Закону України від 7 лютого 1991 року № 698-ХІІ «Про підприємництво» із змінами та доповненнями.

За якою ставкою ПДФО оподатковуються доходи підприємців, що перебувають на загальній системі оподаткування?

Оподаткування доходів, отриманих фізичними особами - підприємцями від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, регулюється ст. 177 Податкового кодексу України .
Так, відповідно до п. 177.1 ст. 177 ПКУ доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ.
Згідно з п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пп. 167.2 - 167.5 ст. 167 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (п. 177.2 ст. 177 ПКУ).

Чи може фізична особа – підприємець використовувати кошти з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних потреб?

Згідно з ст. 42 Господарського кодексу України, підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до ст. 44 ГКУ підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.
Враховуючи вищевикладене, фізична особа – підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством.

Роботодавці разом з представниками виконавчої влади Запорізької області обговорили проблемні питання легалізації та підвищення зарплат

Ситуацію щодо підвищення рівня заробітних плат, забезпечення трудових прав працівників, легалізації та створення додаткових робочих місць розглядали члени обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Захід відбувся у Запорізькому обласному союзі промисловців, підприємців (роботодавців) "Потенціал".
Відкриваючи засідання, директор департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Ігор Мещан наголосив, що на ринку праці регіону продовжує залишатися тіньовий сегмент. Тому завдання влади і роботодавців – об'єднати зусилля для проведення ефективних заходів для детінізації та зростання рівня доходів працюючих громадян.
Присутні проаналізували вплив зниження ставки єдиного соціального внеску на підвищення заробітних плат.
Як повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Запорізькій області Олена Щедровська, за два місяці 2017 року запорізькі роботодавці спрямували до соціальних фондів 751,6 мільйона гривень ЄСВ (без показників великих підприємств, які обслуговуються в Запорізькому управлінні ОВПП ДФС). При цьому рівень очікуваних надходжень перевищено на 30 відсотків або на 176 мільйонів, а показник аналогічного періоду 2016 року – майже на 34 відсотки або на 190 мільйонів. Лише у лютому сплачено більш ніж 400 мільйонів, додатково надійшло понад 100 мільйонів.
– Зниження ставки єдиного соціальну внеску хоча й повільно, але ж стимулює роботодавців Запорізької області до детінізації фонду оплати праці. Як результат – відбувається збільшення надходжень до соціальних фондів, – відзначила Олена Щедровська.
У ході засідання учасники наголосили, що подальші кроки до поліпшення ситуації на ринку зайнятості мають відбуватися у тісному діалозі з бізнесом, зокрема, у рамках затверджених між обласною владою та об'єднаннями роботодавців спільних планів дій та меморандумів про співпрацю.
Крім того, було розглянуто стан реалізації програми розвитку малого і середнього підприємництва, а також звернення до Кабінету Міністрів України з пропозицією запровадження в Запорізькій області пілотного проекту, що передбачатиме обов'язкове подання працедавцями до державної служби зайнятості інформації про попит на робочу силу.

У Запоріжжі відкрито інформаційну дошку на честь одного з перших учасників АТО

Інформаційний меморіал розміщено на будинку в центрі м. Запоріжжя по вулиці, названої на честь героя – Михайла Гончаренка.
З початком антитерористичної операції Михайло, який тоді працював юристом у фіскальній службі у Комунарському районі м. Запоріжжя, одним з найперших у лавах добровольців відправився за захист Батьківщини. Про подвиг солдата 93-ї окремої механізованої бригади згадують його побратими – влітку 2014 року в Артемівському районі Донецької області під час обстрілу колони військових він, отримавши поранення, взяв вогонь на себе та прикрив своїх бійців.
За відвагу та самовідданість Михайло нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно). Нагороду отримала Галина Гончаренко, мати бійця, яка сьогодні у якості волонтера допомагає українським воїнам.
Сьогодні, 16 березня, на відкриття інформаційної дошки загиблому бійцю на будинку, що на розі проспекту Соборного та колишній вул. Панфіловців – а тепер вул. М. Гончаренка, зібралися представники влади, колеги по роботі – представники фіскальної служби, бойові товариши, рідні, знайомі та десятки небайдужих запоріжців. На адресу Михайла звучали слова подяки, спогади про те, яким він був у житті – завжди приходив на допомогу, у будь-якій ситуації вмів знайти вихід, підтримував тих, хто цього потребував.
Відтепер вулиця, що носить його ім'я, нагадуватиме запоріжцям про самовідданість та відвагу звичайного запорізького хлопця і водночас справжнього героя.

За право реалізації підакцизних товарів запорізькі підприємці сплатили майже 6,5 мільйона гривень

З початку року до місцевих бюджетів надійшло близько 6,5 мільйона гривень плати за ліцензії на право здійснення оптової або роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. При цьому минулорічний рівень надходжень перевищено на 100 тисяч гривень.
На сьогодні у Запорізькій області кількість діючих дозволів складає майже 8,1 тисячі, що на чверть тисячі більше, ніж торік.
За два місяці 2017 року видано понад тисячу ліцензій, з яких: 532 – на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 517 – для реалізації тютюнових виробів, продовжено термін дії 1799 документів, призупинено 85, анульовано 305.
Крім цього, фахівці фіскальної служби регіону провели 98 перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог законодавства, яке регулює обіг підакцизних товарів. За їхніми результатами до підприємців відповідно до законодавства застосовані фінансові санкції на загальну суму 780 тисяч гривень, у тому числі донараховано 450 тисяч гривень акцизного податку.
Нагадаємо, відтепер для зручності платників ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами можна отримати у найближчому Центрі обслуговування платників за місцем здійснення діяльності.

Запорізька митниця ДФС спрямувала до бюджету понад 1 мільярд гривень

За два місяці 2017 року надходження митних платежів у Запорізькій області склали 1 мільярд 65 мільйонів гривень, що на 530 мільйонів більше, ніж у січні-лютому 2016 року.
Основним джерелом надходжень до бюджету є митні платежі, що сплачуються при ввезенні на територію України товарів для виробництва в промислових галузях регіону. На сьогодні цей показник складає 68%. Інші надходження з імпорту забезпечують суб'єкти невиробничих галузей – 32%.
У розрізі товарних угрупувань найбільша частка сплачених митних платежів припадає на паливно-енергетичні товари – 34%, машини, устаткування та транспорт – 17%, продовольчі товари та продукцію сільського господарства – 17%, метали та вироби з них, продукцію хімічної промисловості – по 13%, мінеральні продукти – 6%.
Зазначимо, що у 2017 році Запорізька область долучилася до експерименту щодо спрямування 50% від понадпланових надходжень митних платежів на ремонт і будівництво автомобільних доріг.
Як повідомляє Державна фіскальна служба України, за результатами січня-лютого поточного року в цілому по країні акумульовано майже 1,5 мільярда гривень на реконструкцію автошляхів. Цьогорічні плани митних надходжень у розрізі областей були розраховані фіскальною службою виходячи з реальної роботи регіональних митниць на основі затвердженої Кабінетом Міністрів України Методики і попередньо направлені Міністерству фінансів України для погодження з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. Згідно з новим порядком кошти розподілятимуться між областями пропорційно до обсягу перевиконання плану.

Про минулорічні доходи вже відзвітували вісім тисяч запоріжців

У рамках кампанії декларування доходів громадян за 2016 рік фіскальна служба Запорізької області з початку року прийняла вісім тисяч декларацій, що на 200 звітів більше, ніж торік. Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, запоріжці задекларували доходів на загальну суму понад 263 мільйони гривень. Це на 33 мільйони більше, ніж станом на аналогічну дату минулого року.
Найбільшу кількість декларацій подали громадяни, які минулого року реалізовували власну сільськогосподарську продукцію – понад 5,1 тисячі декларацій на суму майже 30 мільйонів. Доходи від отримання спадщини у розмірі 78 мільйонів задекларували 694 особи, 305 мешканців області заробили 2,7 мільйона від здавання нерухомості в оренду, 73 громадянина від продажу нерухомого майна отримали близько 12 мільйонів гривень.
За першими результатами декларування громадяни самостійно визначили суму податку на доходи фізичних осіб до сплати 13,8 мільйона, що на 5,7 мільйона більше, ніж за два місяці попереднього року. На даний час до бюджету вже сплачено майже половину – 6,7 мільйона.
Юліана Козаченко зазначила, що обов'язково громадяни декларують доходи, з яких не утримувався податок, зокрема, іноземні доходи, спадщина та подарунки, продаж або надання в оренду рухомого та нерухомого майна, продаж цінних паперів та корпоративних прав, інші доходи, з яких не були сплачені податки.
Цього року останній день подання декларації за 2016 рік – 3 травня, а для громадян, які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки, – упродовж усього року.
Декларація подається до Центру обслуговування платників за податковою адресою платника, тобто, за місцем реєстрації або в електронному вигляді за допомогою сервісу ДФС Електронний кабінет платника: https://cabinet.sfs.gov.ua/. Докладно про декларування можна дізнатися в ЦОПах або на сайті фіскальної служби: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2017.

Запорізькі митники виявили чергову партію контрабандного тютюну

Незаконно ввезений тютюн виявили співробітники Запорізької митниці ДФС міжнародному аеропорту м. Запоріжжя.
Його намагався провезти громадянин Туреччини рейсом "Стамбул-Запоріжжя". Для проходження митного контролю він обрав "зелений коридор", де митний контроль здійснюється у спрощеному порядку, без заповнення митної декларації. Після перетину "білої смуги" встановлено, що у його багажу та у ручній поклажі, окрім особистих речей, знаходиться 75 кг тютюну у 150 пачках.
Таким чином, громадянин Туреччини порушив заборони та обмеження, визначені ч.2 ст.376 та ст.378 Митного кодексу України – дії, спрямовані на порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме – переміщення через "зелений коридор" товарів в обсягах, що заборонені, без ознак приховування.

Вебінар для неприбуткових організацій

17 березня пройшов спільний вебінар фіскальної служби Запорізької області та управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції, до участі у якому були запрошені представники неприбуткових організацій регіону.
Під час зустрічі фахівець ГУ ДФС Тетяна Гаман ще раз звернула увагу на порядок реєстрації новостворених неприбуткових організацій та необхідність дотримання вимог щодо формування статутних документів, які визначають організацію як неприбуткову.
Також учасники обговорення розглянули питання пов’язані з обліком та звітністю неприбуткових організацій. Окремо зупинилися на порядку оподаткування неприбуткових установ податком на прибуток у разі порушень вимог Податкового кодексу і порядку та термінах надання звітності до фіскального органу.
Крім того, Тетяна Гаман наголосила, що подовжено термін приведення неприбутковими організаціями установчих документів до вимог Податкового кодексу і подання їх копій до фіскального органу з 1.01.2017 року до 1.07.2017 року.
Отже неприбуткові організації, які не включені до нового Реєстру, не мають зволікати з відвідування державного органу реєстрації та фіскального органу для проходження всіх процедур та отримання статусу "неприбутковості".

Бухгалтерам сільських та міських рад розповіли про новації оподаткування

Днями відбувся семінар для бухгалтерів сільських, селищних, міських рад, у тому числі об’єднаних територіальних громад Запорізької області, під час якого фахівці фіскальної служби регіону роз’яснили зміни у податковому законодавстві України у 2017 році.
Спеціаліст відділу комунікацій ГУ ДФС у Запорізькій області Світлана Ніколова висвітлила окремі аспекти змін до Податкового кодексу, зокрема Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Крім того, під час семінару присутні ознайомились з нововведеннями щодо податку на доходи з фізичних осіб, єдиного соціального внеску, застосування спрощеної системи оподаткування фізичними та юридичними особами, плати за землю, податку на нерухоме майно.
Окремо платникам податків нагадали про те, що наразі триває кампанія декларування доходів громадян за 2016 рік. Зокрема, обов'язкова подача декларації передбачена для громадян, які отримували минулого року доходи не від податкових агентів. Фізичні особи мають подати звітність цього року до 3 травня. А якщо громадяни бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки, вони можуть надати податкову декларацію про майновий стан і доходи включно по 31 грудня.
Наприкінці семінару всі бажаючі отримали відповіді на актуальні запитання податкової тематики.

У фіскальній службі області проведено понад 180 заходів з профілактики корупції та порушень

Серед комплексу антикорупційних заходів за два місяці поточного року співробітники управління внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Запорізькій області провели 47 перевірок кандидатів на посади до фіскальної служби. Крім того, фахівці управління здійснили 7 службових перевірок.
Правоохоронні органи Запорізької області зареєстрували два кримінальних провадження стосовно працівників територіальних органів ДФС у Запорізькій області, передбачених ст. 367, 368 КК України.
З метою запобігання вчинення службовими особами ДФС корупційних діянь та інших правопорушень, у трудових колективах проведено понад 130 бесід та лекцій на антикорупційну тематику.
Нагадаємо, про факти проявів корупції та порушень можна повідомляти на антикорупційний сервіс "Пульс" за номером телефону: (044) 284-00-07. Також у платників є можливість надавати інформацію про ознаки вчинення працівниками ДФС корупційних правопорушень на веб-порталі Державної фіскальної служби у розділі "Протидія корупції": http://sfs.gov.ua/baneryi/protidiya-koruptsii.

 



Вівторок, 21 Березня 2017 13:24 | Переглядів: 636