Офіційний сайт Запорізької районної ради

Розділи

Календар

« Червень 2021 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24  
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Новини

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй людство відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Одна з найтрагічніших сторінок ХХ сторіччя засвідчила, що звірства, вчинені нацистами, відбулися тоді, коли цивілізаційний розвиток світу досяг значних висот у науці, техніці, культурі, і будь-яке насильство, здавалося, вже неможливим. Але трапилася страшна трагедія – масове знищення представників єврейського народу.

Вся світова спільнота засудила Голокост, і це справедливо визнано актом геноциду та злочином проти людяності. Історія налічує чимало драматичних сторінок. Українці також зазнавали репресій і масового знищення за національною ознакою. Однією з найжахливіших трагедій українського народу є Голодомор, що загубив мільйони життів майже на всій території України та про який досі з острахом згадують старожили.
Однак якими страшними не були б злочини проти українців та євреїв, це не змогло викоренити їх волелюбність, духовну основу, самобутню культуру та людяність. Ми знаємо безліч випадків, коли єврейські вояки мужньо боролися за українську державність, а українці, ризикуючи життям, переховували євреїв від нацистських окупантів.
Сьогодні, вшановуючи пам’ять жертв Голокосту, ми не лише осмислюємо трагічне минуле, а й усвідомлюємо велику місію – від покоління до покоління передавати палке застереження бути пильними заради запобігання таких жахливих злочинів, не сумісних з ім’ям людини.

 

З повагою,
голова ради О.О.Філін
заступник голови ради С.І.БурмаСереда, 27 Січня 2021 10:44 | Переглядів: 85