Офіційний сайт Запорізької районної ради

Розділи

Календар

« Січень 2022 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

Пошук

Почесні громадяни Запорізького району

Бідняк Григорій Степанович

ПОДАННЯ
на присвоєння звання «Почесний громадянин Запорізького району»
Бідняку Григорію Степановичу

 

 

Бідняк Григорій Степанович народився 12 квітня 1921 року в селі Городище Нікопольського району Дніпропетровської області.Закінчив Агролісомелеаративний технікум.

 

Бідняк Григорій Степанович учасник бойових дій, інвалід І групи Другої Світової війни, пройшов війну з першого до останнього дня, пережив блокадний Ленінград, полковник запасу. За воєнні заслуги нагороджений:

- орденом Отечественной Войны 2-рой степени;

- орденом Червоної Зірки;

- знак Ветеран Волховського фронту - учасник битви за Ленінград 41-44 р.;

- медаллю Жукова « За оборону Ленінграду»;

- медаллю « За оборону Советского Заполярья»;

- медаллю « За взятие Берлина»;

- медаллю «За победу над Германией в Великой Отечественной Войне 1941-1945гг.» ;

- медаллю « За бойові заслуги» 1946р.;

- ювілейними медалями 40,50, 60,70 роки Збройних сил СРСР;

- медаллю « В пам’ять 250 – річчя Ленінграду»;

- ювілейними медалями 20,40 – річчю Перемоги у ВВВ;

- медаллю « В память 300 летия Санкт – Петербурга».

 

У 1950 році розпочав свою трудову діяльність в Новополтавському плодорозсадницькому завгоспі м. Нікополь, директором. З 1966 року працював керівником плодорозсадника «Запорізький» с-ща Високогірне, обіймав цю посаду 11 років. Завдяки вмілому керівництву Григорія Степановича господарство працювало на госпрозрахунку, успішно виконувало виробничі й фінансові зобов’язання, у повному обсязі розраховувалося з людьми й державою. За рахунок фонду накопичення й розвитку, своїми силами, без допомоги держави, працівники радгоспу збудували село, забезпечивши працюючих житлом. Господарство, яким керував Григорій Степанович, збудувало дитсадок, початкову школу, магазин, пошту, їдальню, лазню, контору, склад міндобрив, склади для зберігання продукції, зрошувальну мережу для садів і плодорозсадника, водопроводи питної і технічної води для населення, придбали автобус, яким населення користувалося безкоштовно.

 

Бідняк Григорій Степанович біля трьох десятиліть пропрацював головним агрономом радгоспу. Вклав душу у вирощування саджанців, садів, зернових , городини. Завдяки його наполегливості, знанням і вмінню, саджанці, вирощені у плодорозсаднику користувалися попитом не тільки в області, а й колишньому Радянському Союзі. Вагонами відправляли саджанці черешні до Німеччини. У 1971 році освоїв нову технологію вирощування плодових саджанців методом настільного зимового щеплення. Радгосп став першим у цьому і зміг додатково вирощувати до 200 тисяч саджанців у рік. Перейняти досвід приїздили спеціалісти ближнього зарубіжжя. Колектив виборював найвищі відзнаки і призи Виставки досягнень народного господарства, перехідні прапори.

 

За професійну та активну громадську діяльність, значний внесок у розвиток території , Бідняк Григорій Степанович був нагороджений:

- орденом « Богдана Хмельницького»;

- медаллю « За трудовую доблесть».

 

Бідняк Григорій Степанович користується заслуженим авторитетом і повагою серед людей.

 

Сільський голова

Б.М. Федчук

 Рішення сесії № 8 від 21.07.2016 року "Про присвоєення звання "Почесний громадянин Запорізького району"

Переглядів: 1519