Офіційний сайт Запорізької районної ради

Розділи

Календар

« Січень 2022 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

Пошук

Почесні громадяни Запорізького району

Стрюк Микола Овсійович

ПОДАННЯ
Постійної комісії Запорізької районної ради з питань охорони освіти, культури, спорту та соціального захисту про присвоєння почесного звання «Почесний громадянин Запорізького району»
Стрюку Миколі Овсійовичу


   Стрюк Микола Овсійович народився 9 листопада 1925 року , с. Кохане, Токмацького району Запорізької області.
В 1940 році закінчив сім класів Коханівської НСШ.
На час Великої Вітчизняної війни з 1941 року по 1943 рік працюваву колгоспі на різних роботах в селі Кохане Великотокмацького району Запорізької області.
   В 1943 році був вивезений на примусові роботи до фашистської сторони. Працював у хазяїна робітником. Після звільнення Радянською Армії в травні 1945 року був призваний полковником військоматом до лав Радянської Армії.
В 1946 році в Радянській Армії був прийнятий в ряди ВЛКСМ. В 1948 році демобілізувався, працював в колгоспі с. Кохане. З вересня 1949 року працював в м. Запоріжжя. З 1952 року перейшов на роботу в колгосп «Комунар» села Степного бригадира. За досягнуті успіхи в роботі нагороджений премією та путівкою на Виставку досягнень народного господарства.
Тов. Стюк М.О. - член КПРС з вересня 1958 року.
В 1961 році обраний секретарем парторганізації та заступником голови колгоспу і разом з цим заочно закінчив Дніпропетровський сільгоспінститут. В1963році очолив колгосп «Комунар». 1965 році був переведений на посаду директора радгоспу.
   На той час колгосп був зареєстрований у Раді Міністрів України як економічно відсталий та нерентабельний.
Згодом господарство виправилось і вийшло по тресту Запорізького овоче – молочного господарства у першу п’ятірку економічно рентабельних господарств. Господарство було нагороджено перехідним Червоним прапором ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦСПС, ЦЛ ВЛКСМ.
Під час його керівництва у обох відділеннях радгоспу «Комунар» (с. Степне Шевченківське) було побудовано дороги з твердим покриттям по вулицям по вулицям і інших ділянках, налагоджено водопостачання, встановлені водонапірні мережі, збудовано механічні майстерні та механічні двори для розміщення до 40одиниць техніки , 6 корпусів тваринницьких приміщень з розміщенням по 200 головомісць, багато складських приміщень.
   Для жителів було побудовано п’ять двоповерхових 8 – квартирних житлових будинків, приблизно 40 переселенських будинків, гуртожиток на 50 койко – місць, два дитячі садочки в обох відділеннях.
В цей період цілий ряд робітників за самовіддану працю були відзначені державними нагородами та преміями.
На пенсію вийшов у 1985 році з призначенням Персональної пенсії.
Після виходу на пенсію працював завідуючим підсобного залізничного господарства.
   За 30 річний стаж роботи був нагороджений орденами «Знак Пошани» та « Трудового Червоного Прапора», численними медалями. В 2008 році був нагороджений Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня.
З виходом на пенсію був обраний головою первинної ветеранської організації та членом Запорізької районної ради Ради ветеранів війни праці та служби.
Неодноразово був обраний депутатом Степненської сільської ради, членом виконкому Степненської сільської ради, 3 скликання був депутатом Запорізької районної ради народних депутатів.
Тов. Стрюк М.О. користується заслуженим авторитетом серед трудівників району.
   Кандидатура Стрюка Миколи Овсійовича рекомендована бюро Запорізького райкому Компартії України від 27 вересня 2011 року, протокол № 9 на присвоєння Почесного звання «Почесний Громадянин Запорізького району».

 

Голова постійної комісії
Запорізької районної ради з питань
охорони здоров’я, освіти, культури,
спорту та соціального захисту          

 Т.М. Невілько

 Рішення сесії № 27.12.2011 Про присвоєння звання Почесний громадянин Запорізького району.pdf

Переглядів: 959