Офіційний сайт Запорізької районної ради

Розділи

Календар

« Січень 2022 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

Пошук

Почесні громадяни Запорізького району

Скловський Віктор Михайлович

Подання
Постійної комісії Запорізької районної ради з питань законності та етики про присвоєння почесного звання «Почесний громадянин Запорізького району»
Скловському Віктору Михайловичу

    Скловський Віктор Михайлович народився 16 січня 1941 року в місті Запоріжжя в сім’ї робітника. Зростав і виховувався без батька, який загинув в 1943 році на фронті в період Великої Вітчизняної війни. Після закінчення середньої школи, Верхньохортицького педагогічного училища в 1961 році, трудову діяльність почав вчителем СШ № 62 м. Запоріжжя, а потім працював майстром виробничого вчення Запорізького електроапаратного заводу.
Скловський В.М. – член Компартії України з червня 1961 року. З грудня 1965 року по вересень 1976 року працював інструктором оргвідділу, головою партійної комісії Запорізького райкому Компартії України, потім рішенням бюро РК КПУ був направлений на зміцнення керівних кадрів колгоспу «Дружба» Запорізького району заступником голови колгоспу, секретарем парткому, де працював по вересень 1979 року.
   Скловський В.М. закінчив Заочну Вищу партійну школу при ЦК КПРС м. Москва і Дніпропетровський сільськогосподарський інститут за фахом агрономія. З вересня 1979 року по жовтень 1985 року працював в системі профтехосвіти Запорізької області начальника відділу управління, викладачем суспільних дисциплін.
   У жовтні 1985 року Скловський В.М. вибраний звільненим секретарем парткому колгоспу «Дружба» Долинського сільської ради Запорізького району, а також працював заступником голови колгоспу, завідувачем мехтоком. З квітня 1996 року по листопад 1998 року – провідний фахівець відділу селекції і насінництва Інституту олійних культур Української академії аграрних наук, а з листопада 1998 року по травень 2001 року помічник – консультант народного депутата України.
Його відповідальність , відданість ідеалам соціалізму і ініціатива зіграли важливу роль в справі відродження Запорізької районної партійної організації Компартії України. А з грудня 1993 року комуністи району відновленої Запорізької районної партійної організації неодноразово обирають тов.. Скловського В.М. першим секретарем райкому партії. З лютого 1994 року – членом бюро Запорізького обкому партії. З лютого 1998 року по квітень 2002 року він обирається секретарем обкому партії. За багатолітню активну участь в суспільно – політичному житті , вірність комуністичним ідеалам, вагомий особистий вклад у відродження і організаційно – політичне зміцнення районною і обласною партійних організацій Скловський В.М. нагороджений Почесною Грамотою Центрального Комітету Компартії України, а також Почесними грамотами Скловський В.М. двічі обирався членом ЦК Компартії України.
Постійно бере активу участь в суспільному житті Запорізького району. Двічі обирався депутатом сільської ради, чотири раза – депутатом Запорізької районної ради. Для Віктора Михайловича характерні високі організаторські здібності, принциповість, відповідальність за доручену ділянку роботи, життєвий досвід, чуйність і увага до людей.
Враховуюче ці його якості, Запорізька районна рада і райдержадміністрація рекомендувала його в березні 2007 року на районній конференції Організації ветеранів України для обрання головою райради ветеранів, на якій він був обраний одноголосно. Запорізька райрада ветеранів війни , праці і військової служби , виконуючи вирішення У з’їзду Організації ветеранів України (2008 р.), провела організаторську роботу по розширенню структури і створення нових перинок в районі.
Так, були створені первинні ветеранські організації в селах Веселянка, Лежено, Нове Запоріжжя, Канівське, Каховське, Нижня Хортиця, а також в районних організаціях – Центральна районна лікарня у складі 65 чоловік і в Запорізькому споживчому суспільстві – 84 людини. З них лише в поточному році було створено три первинки. В даний час в районі працює 36 первинних організаціях, у складі яких понад 17, 5 тисяч ветеранів всіх категорій у всіх 19 – ти сільських і селищних радах.
   Райрада ветеранів постійно приділяє велику увагу збільшенню адресної матеріальної допомоги ветеранам всіх категорій, які мають в ній гостру потребу. Лише за 9 місяців поточного року була надана допомога в 116 ветеранам в сумі 16600 грн.
Крім того, первинним ветеранським організаціям надається матеріальна допомога в проведення на місцях заходів до знаменних дат (23 лютого, 8 березня, 9 травня, 1 жовтня – Міжнародного дня людей похилого віку, Дня ветерана).
Спільно з виконкомами сільських і селищних рад, районним відділом освіти райдержадміністрації в 4-х школах функціонують , і додатково планується створення в більшості середніх шкіл району, музеї або куточки бойової і трудової слави, як важливої ділянки роботи з війського – патріотичного і трудового виховання підростаючого покоління. Залучення їх до догляду за Братськими могилами і Меморіальними комплексами загиблим радянським воїнам в роки Великої Вітчизняної війни, в яких поховано понад 4, 5 тис. солдатів і офіцерів, у тому числі, 18 Героїв Радянського Союзу, активній участі в заходах, присвячених Дню Перемоги , звільненню Запорізького краю і району від немецько – фашистських загарбників.
Райрада ветеранів війни, праці і військової служби , первинні ветеранські організації протягом 2009-2012 років беруть активну участь в огляді – конкурсу обласної ради Організації ветеранів України на кращу первинну ветеранську організацію, у волонтерському русі у всіх номінаціях і займають призові місця в проведених конкурсах , з нагородженням грамотами і цінними дарунками.
За досягнення в праці Скловський В.М. нагороджений медалями «За трудову доблесть», «За доблесну працю», «В ознаменування 100- ліття з дня народження Володимира Ілліча Леніна», «Ветеран праці» і багатьма ювілейними медалями, а також Знаком і Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, Почесними грамотами Запорізької обласної ради депутатів, обласної ради Організації ветеранів України.
Враховуюче вищевикладене, та те , що Скловський В.М. користується заслуженим авторитетом серед представників району і області, постійна комісія Запорізької районної ради з питань законності та етики, вносить пропозицію про присвоєння СКЛОВСЬКОМУ ВІКТОРУ МИХАЙЛОВИЧУ звання «ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН ЗАПОРІЗЬКОГО РАЙОНУ».

Голова постійної комісії 
Запорізької районної ради з питань
охорони здоров’я, освіти , культури,
спорту та соціального захисту            Т.М. Невілько

 Рішення сесії № 5 від 27.04.2012 Про присвоєння звання «Почесний громадянин Запорізького району.pdf

Переглядів: 957