Офіційний сайт Запорізької районної ради

Розділи

Календар

« Квітень 2024 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

Податкова у Запорізькому районі повідомляє

Підприємці, будьте обачні: телефонують фейкові "податківці"

Телефонні аферисти вимагають гроші від платників податків, представляючись керівництвом органів фіскальної служби. Цього разу під дії шахраїв потрапили суб'єкти господарювання, яким телефонували невідомі особи від імені керівників Головного управління ДФС у Запорізькій області. Бізнесменам пропонували перерахувати певну суму коштів, аби "не мати проблем з податковою".
Це вже далеко не перший випадок подібного шахрайства, тому ще раз застерігаємо бути пильними та завжди перевіряти інформацію.
Якщо ви потрапили в таку ситуацію, необхідно негайно повідомити правоохоронні органи або зателефонувати на Антикорупційний сервіс ДФС України "Пульс" за телефоном: 0 800 501 007 (напрямок "4").

Юліана Козаченко: "Від оподаткування запорізької нерухомості до місцевих бюджетів надійшло понад 56 мільйонів"

За дев'ять місяців поточного року на Запоріжжі надходження податку на нерухоме майно склали 56,4 мільйона гривень, що на 93,3 мільйона або майже на 20 відсотків більше, ніж прогнозувалося. Рівень сплати на 23,3 мільйона перевищив торішні показники.
Як зазначила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, найбільші надходження податку забезпечили платники – юридичні особи, від оподаткування площ нерухомості яких місцева казна отримала майже 42 мільйони. Порівняно з минулим роком зростання становить 15 мільйонів. Усього в обласному центрі та регіоні нараховується 4077 юридичних осіб, які самостійно обчислюють, декларують та перераховують податок до бюджету.
Власники нерухомого майна – фізичні особи спрямували понад 14,4 мільйона, що на 8,3 мільйона більше, ніж за січень-вересень 2016 року. Кількість громадян, які цього року повинні сплачувати податок, склала 20,2 тисячі.
Лідерами зі сплати податку на нерухомість стали запорізькі та мелітопольські платники, які перерахували до місцевих бюджетів, відповідно, 23,2 та 15,8 мільйона гривень. Суб'єкти підприємництва та громадяни, які обліковуються в Бердянській об'єднаній державній податковій інспекції, сплатили понад 5 мільйонів, Вільнянської ОДПІ – 4,8 мільйона, Токмацької – 3,2 мільйона, близько 3 мільйонів спрямували фізичні та юридичні особи Пологівської ОДПІ, Енергодарської інспекції – 1,2 мільйона.
Зазначимо, згідно із податковим законодавством оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість, у тому числі її частки. Ставки та пільги встановлюються за рішенням місцевих рад. Ставка податку не може перевищувати три відсотки розміру мінімальної заробітної плати. Додатково оподатковуються об'єкти житлової нерухомості площа яких понад 300 кв. м. для квартир і 500 кв. м. для житлових будинків за ставкою 25000 грн. за кожен такий об'єкт або частки.

Надходження від рентних платежів на Запоріжжі зросли на 36,5 мільйона

Від підприємств добувної промисловості та водокористувачів Запорізької області надійшло 357,4 мільйона гривень рентної плати. Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, надходження дев'яти місяців 2017 року перевищили минулорічні на 36,5 мільйона.
Зокрема, ренти за спеціальне використання води сплачено 154,4 мільйона, що на 12,4 мільйона або на 9 відсотків більше, ніж торік. Згідно із бюджетним розподілом суму порівну перераховано до державного та місцевих бюджетів.
На сьогодні у м. Запоріжжя та області 3147 підприємств, організацій і установ використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту, рибництва тощо. Для спеціального використання водних ресурсів вони мають відповідні дозволи.
Також у регіоні працюють 613 гірничих та інших підприємств, які у своїй діяльності користуються надрами, у тому числі, видобувають корисні копалини. Найбільше галузь представлена виробництвом руд, видобутком природних пісків, залізорудних концентратів, гранул, щебеню, крихти та порошку, гальки і гравію.
Упродовж січня-вересня 2017 року суб'єкти господарювання забезпечили 203 мільйони гривень рентної плати за користування надрами. Із загальної суми до державного бюджету надійшло 151 мільйон, до місцевих – 52 мільйони. Порівняно з відповідним періодом 2016 року рівень сплати збільшився на 22 мільйони або на 12 відсотків.

Запорізькі підприємці-аграрії збільшили сплату єдиного податку на 50 мільйонів гривень

За січень-вересень 2017 року платники єдиного податку IV групи спрямували до бюджетів 168 мільйонів гривень. З цієї суми до державної скарбниці надійшло 23,5 мільйона, до місцевих – 144,5 мільйона. У порівнянні з відповідним періодом 2016 року надходження збільшились на понад 50 мільйонів або на 44 відсотки.
Коментуючи надходження, в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко підкреслила, що розмір податку залежить від площі оподатковуваних земель, якими володіють підприємці. Лише за два останні роки сума нарахувань зросла у два з половиною рази і на 2017 рік становить понад 333 мільйони.
Серед чинників, які вплинули на збільшення, керівник фіскальної служби назвала підвищення ставок, застосування коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель, реєстрацію нових платників та детінізацію агросектору. Лише за результатами поданої уточнюючої податкової звітності з початку проведення заходу "Врожай 2017" додаткові нарахування єдиного податку IV групи склали 2,9 мільйона.
На сьогодні у сільському господарстві ведуть бізнес за спрощеною системою оподаткування 2090 платників. Найбільші надходження забезпечили аграрії, які зареєстровані в Пологівській ОДПІ – 46,2 мільйона, платники Мелітопольської податкової інспекції сплатили майже 35 мільйонів, Токмацької – 31,5 мільйона, Вільнянської – близько 24 мільйонів, Бердянської – 21 мільйон та Енергодарської ОДПІ – 10,4 мільйона.

Юліана Козаченко: "Запорізькі платники спрямували до держбюджету 1,7 мільярда гривень ПДВ"

За січень-вересень від запорізького бізнесу надійшло понад 1,7 мільярда гривень податку на додану вартість. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко. Порівняно з відповідним періодом 2016 року надходження ПДВ на зросли на 495 мільйонів або на 40 відсотків. Лише за вересень при фактичній сплаті 237,5 мільйона перевищення до вересня минулого року склало 39 мільйонів.
Як повідомила Юліана Козаченко, на збільшення рівня нарахування податку вплинуло підвищення обсягів оподатковуваних операції, зокрема, поставок на 16 відсотків, та запровадження системи електронного адміністрування ПДВ, яке унеможливлює махінації з цим платежем.
Сьогодні в регіоні ПДВ сплачують понад 10 тисяч суб'єктів господарювання, серед яких 9115 – юридичні особи, 894 – фізичні особи-підприємці.
Найбільші суми забезпечили платники м. Запоріжжя – майже 919 мільйонів, Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції – 217 мільйонів, Пологівської ОДПІ – 162,5 мільйона, Бердянської – 149 мільйонів, Вільнянської – понад 123 мільйони, Токмацької – 109 мільйонів та Енергодарської ОДПІ – 49,5 мільйона.
Зазначимо, для надання інформаційної підтримки представникам бізнесу щодо електронного адміністрування ПДВ, зокрема, з питань реєстрації податкових накладних, у фіскальній службі області регулярно проводяться роз'яснювальні та консультаційні заходи, у тому числі, в телефонному режимі. Докладна інформація про функціонування телефонних ліній розміщена на сайті ГУ ДФС у Запорізькій області у розділі "Анонси" http://zp.sfs.gov.ua/anonsi-ark/16557.html. Крім того, актуальна інформація щодо зупинення реєстрації ПН доступна на веб-порталі ДФС України у відповідному банері: http://sfs.gov.ua/baneryi/zupinennya-reestratsii-pn.

 



Четвер, 26 Жовтня 2017 13:10 | Переглядів: 522