Офіційний сайт Запорізької районної ради

Розділи

Календар

« Травень 2024 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Пошук

Новини

Податкова інформує

З 12 серпня змінились критерії блокування реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування
12.08.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.07.17 №654. Наказом №654 внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Зокрема, пункт 6.1 Критеріїв викладений в новій редакції, а саме: «обсяг постачання товару/послуги, зазначений у ПНРК, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих ПН/РК, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у ПН/РК, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється)».
Необхідно звернути увагу на зміни в пункті 2 Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.
Так, письмові пояснення та копії документів, зазначені у цьому Переліку, платник податку має подавати до контролюючих органів виключно в електронному вигляді.

Якщо за І півріччя 2017 року дохід перевищив 20 млн. грн., платником податку на прибуток застосовується річний звітний період при звітуванні за поточний рік
Для платників податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень встановлюється річний податковий (звітний) період.
До річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.
Оскільки підставою для річного декларування податку на прибуток є показник доходу від усіх видів діяльності за попередній рік, то незалежно від того, що за два квартали дохід 2017 року отримано більше 20 млн. грн., платник податку застосовує річний звітний період при звітуванні за поточний рік.
Зазначена норма передбачена п. 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України.

При продажу у кіосках, з лотків та розносок журналів, листівок та конвертів РРО не застосовується, якщо їх питома вага становить понад 50% загального товарообігу
Суб’єкти господарювання мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та розрахункові книжки при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50% загального товарообігу
При цьому обов’язковою умовою є відсутність продажу алкогольних напоїв, підакцизних непродовольчих товарів та технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Зазначена норма визначена п.10 ст.9 Закону України від 06.07.1995 № 265/95- ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Умови збільшення платником податку на прибуток фінансового результату до оподаткування на суми безоплатної допомоги неприбутковим організаціям
Платник податку на прибуток, який при визначенні фінансового результату враховує різниці, фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшує на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг, у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.
Тобто, при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток бухгалтерський фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, яка перевищує 4% значення показника об’єкта оподаткування, відображеного у рядку 04 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, за попередній звітний рік.
Зазначена норма передбачена п.п. 140.5.9 ст. 140 Податкового кодексу України.
Вихідна допомога у зв’язку із звільненням працівника, в т. ч. при виході на пенсію, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%
Ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
Заробітна плата - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Винятки, щодо невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходів (визначені ст. 165 Податкового кодексу), не поширюються на виплату заробітної плати, грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку) та виплату, пов’язану з тимчасовою втратою працездатності.
Отже, вихідна допомога у зв’язку із звільненням працівника, в т. ч. при виході на пенсію, оподатковується за ставкою 18 відсотків.
Зазначена норма визначена п.п. 14.1.48 ст. 14, п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України.

Податковий розрахунок за формою N 1ДФ подається при нарахуванні доходу фізичній особі
Особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми, утриманого з них податку (податковий розрахунок за формою N 1ДФ) до контролюючого органу за місцем свого розташування.
Порядок заповнення та подання Податкового розрахунку за формою N 1ДФ затверджено наказом МФУ від 13.01.2015 N 4.
Дія Порядку поширюється на податкових агентів, які нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір.
При цьому, Порядком не передбачено відображення інформації щодо нарахованих (виплачених) доходів на користь юридичних осіб.
Зазначена норма передбачена п. 176.2 "б" ст. 176 Податкового кодексу України.


З 1 січня 2017 року спадщина, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб
Починаючи з 1 січня 2017 року за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення.
Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%.

У разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.
Зазначена норма передбачена п.п. 174.2.1 ст. 174 Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» від 23.02.2017 року № 1910-VIII.

29 серпня 2017 року - останній день подання податкової декларації з податку на прибуток підприємствами виробниками сільськогосподарської продукції
Для платників податку на прибуток - виробників сільськогосподарської продукції передбачена можливість обрати річний податковий період, який починається з 1 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року (замість періоду з 1 липня поточного звітного року по 30 червня наступного звітного року, який був визначений у редакції Податкового кодексу до 01.01.2017).
Для цілей оподаткування податком на прибуток до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50% загальної суми доходу.
У разі обрання "особливого" річного податкового (звітного) періоду проставляється позначка у відповідному полі Податкової декларації з податку на прибуток.
Платники податку на прибуток - виробники сільсьгосподарської продукції, які обрали "особливий" річний податковий (звітний) період, складають та подають з відповідною податковою декларацією фінансову звітність за перше півріччя минулого звітного року, за минулий звітний рік та за перше півріччя поточного звітного року.
Останній день подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період з 01.07.2016 р. по 30.06.2017 р. та фінансової звітності – 29 серпня 2017 року.
Зазначена норма визначена п. 46.2 ст. 46; пп. 134.1.1 ст. 134 та п.п. 137.4.1 ст. 137 Податкового кодексу України.

Граничний термін сплати податку на нерухоме майно фізичними особами - 29 серпня 2017 року
Обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється фіскальним органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Таке обчислення здійснюється виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нерухомості та відповідної ставки податку.
Якщо фізична особа є власником нерухомого майна, загальна площа якої перевищує пільгову, то необхідно отримати податкове повідомлення-рішення про сплату податку.
Таке податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) фізичній особі фіскальним органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) роком, тобто до 1 липня 2017 року.
Податок сплачується за місцем розташування об'єкта нерухомості протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Останній день сплати податку – 29 серпня 2017 року.
Фізичні особи мають право звернутися з письмовою заявою до фіскального органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток;
- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;
- права на користування пільгою із сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними фіскальних органів та даними, підтвердженими фізичною особою на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок суми податку і фіскальний орган надсилає (вручає) нове податкове повідомлення-рішення.
Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Ставки та пільги щодо сплати податку на нерухоме майно залежать від рішень, встановлених місцевими радами на кожній окремій території, де знаходяться об’єкти нерухомості.
Порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки визначено ст. 266 Податкового кодексу України.

 

Серед працівників фіскальної служби Запорізької області проведено понад тисячу антикорупційних заходів

В умовах реформування податкової системи профілактика корупції залишається пріоритетним напрямом діяльності ДФС. Одним із механізмів запобігання правопорушень є перевірка кандидатів на посади до фіскальної служби області. Лише з початку року співробітники управління внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Запорізькій області перевірили 385 осіб, які працевлаштовувались в органи ДФС.

Також серед податківців регулярно проводиться роз'яснювальна робота на антикорупційну тематику – за сім місяців у колективах служби організовано понад 740 бесід та лекцій.
Крім того, фахівці управління здійснили 39 службових перевірок на предмет дотримання посадовцями ДФС законодавства під час виконання службових обов'язків.
Стосовно працівників органів ДФС у Запорізькій області правоохоронними органами зареєстровано 12 кримінальних проваджень, 8 з яких – за матеріалами управління внутрішньої безпеки, у тому числі, за ознаками злочинів, передбачених ст. 358, 364, 366, 367, 368 Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, про факти неправомірних дій або бездіяльності, можливих корупційних правопорушень у сфері службової діяльності з боку посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів можна повідомляти на сервіс "Пульс" Державної фіскальної служби України, який працює цілодобово. Номер телефону Контакт-центру ДФС: 0800-501-007 (обрати на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок "4").

Запорізькі імпортери підакцизної продукції перерахували до бюджету майже 13 мільйонів

У січні-липні 2017 року до державного бюджету надійшло 12,8 мільйона гривень з ввезених в Україну підакцизних товарів. Це вдвічі більше ніж прогнозувалося. Порівняно з минулорічними показниками у поточному році надходження від імпортерів зросли у 2,7 рази. Передусім, це зумовлено збільшенням як поставок алкогольних напоїв, так і підвищенням ставок акцизного податку.
Зокрема, у липні до держбюджету перераховано 1,7 мільйона, додатково до казни спрямовано 2,7 відсотка від запланованої суми.
Станом на 1 серпня у Запорізькій області продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюють понад 3,3 тисячі суб'єктів господарювання.
Нагадаємо, податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) сплачується платниками податку до або в день подання митної декларації. Суми податку платники визначають самостійно, виходячи з об'єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок. Податок обчислюється у національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України у день митного декларування.

Юліана Козаченко: "Запорізькі роботодавці направили понад 3 мільярди гривень на соціальне забезпечення"

3 мільярди 41 мільйон гривень – така сума ЄСВ надійшла до соціальних фондів від роботодавців Запорізького регіону (без великих платників, які обслуговуються в Запорізькому управлінні ОВПП ДФС). Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, надходження перевищили прогнозні на 307 мільйонів, а показники минулого року – на 930 мільйонів.
Завдяки зростанню рівня зарплат, залученню до оподаткування тіньових доходів і легалізації робочих місць бюджет отримує додаткові суми єдиного соціального внеску.
– За статистичними даними середньомісячна заробітна плата у нашому регіоні підвищилася до 6,3 тисячі гривень, а щомісячний фонд оплати праці склав понад 1,9 мільярда, що на 613 мільйонів або на 47 відсотків більше, ніж у минулому році. Сьогодні 93,6 тисячі роботодавців сплачують ЄСВ, серед яких більша частина фізичні особи-підприємці – 89 тисяч, які працюють у різних галузях економіки та забезпечують запоріжців робочими місцями, – повідомила Юліана Козаченко.
У розрізі територій лідерами з надходжень залишаються м. Запоріжжя, де перераховано більш ніж 1,6 мільярда, м. Енергодар – 320 мільйонів, м. Мелітополь та район – понад 280 мільйонів, м. Бердянськ та район – 194 мільйони, страхувальники Василівського району направили 64 мільйони, Вільнянського – 62 мільйони, Токмацького – 59,4 мільйона, Пологівського – 52,5 мільйона та Запорізького районів – близько 49 мільйонів.

Юліана Козаченко: "Завдяки своєчасній сплаті за землю місцеві бюджети поповнились майже на 600 мільйонів"

До бюджетів громад Запорізької області з початку року надійшло 596,7 мільйона гривень плати за землю. В. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко зауважила, що у цьому році бюджети отримали на 88,5 мільйона більше, ніж торік, а фактичне виконання плану семи місяців 2017 року склало 120 відсотків, додатково сплачено 101,3 мільйона.
Більшу частину надходжень забезпечили юридичні особи, яких сьогодні у регіоні налічується майже 9,4 тисячі. Вони перерахували до казни понад півмільярда гривень, що на 70 мільйонів випереджає рівень 2016 року. Згідно з деклараціями підприємств усього до кінця року очікується близько 920 мільйонів гривень плати, що більше, ніж минулого року на 38 мільйонів.
Громадяни-землевласники та фізичні особи-підприємці сплатили 91,6 мільйона. Від цієї категорії платників податків відрахування зросли на 18,5 мільйона до рівня 2016 року та на 9 мільйонів – від прогнозів на поточний рік.
Найбільші суми перерахували фізичні та юридичні особи, які обліковуються в Запорізькій ОДПІ – 264,5 мільйона, Енергодарській – 77,4 мільйона, Мелітопольській – 75 мільйонів, Токмацькій – 52,5 мільйона, Пологівській –51,6 мільйона, Бердянській – 49 мільйонів та Вільнянській ОДПІ – 26,6 мільйона.

 

ЗАПРОШЕННЯ на СЕМІНАР

Тема:
Реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних з 1 липня 2017 року.

Зупинення реєстрації податкових накладних.

який відбудеться 31 серпня 2017 року

о 10-00 – приміщення Запорізької райдержадміністрації,
вул. Істоміна, 8, 2-й поверх - Зал засідань

Вільнянська ОДПІ
тел. для справок 212 40 27

 



Понеділок, 28 Серпня 2017 15:09 | Переглядів: 588